Na czym polega depilacja laserowa?

Laserowa depilacja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów estetycznej medycyny.

Depilacja laserowa jest metodą depilacji, którą odróżnia od innych metod efekt. Efekt, który się utrzymuje jest trwały. Efekt jest trwały, ponieważ podczas zabiegu wykorzystuje się zjawisko jaki jet selektywna fototermoliza. Bardzo ważne jest to, aby sama laserowa depilacja była poprzedzona konsultacją z lekarze. Wiele osób o tym zapomina. Dodatkowo sam zabieg powinien być wykonywany tylko i wyłącznie przez doświadczonego specjalistę.

Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Polega on na tym, że kosmetolog przykłada głowicę lasera do skóry, która została wcześniej przygotowana. Wiązka intensywnego światła jest emitowana przez laser. Pochłaniana ona jet przez melaninę. Melanina jest barwnikiem, który jest zawarty bezpośrednio w cebulkach włosów. Laserowy impuls jest zamieniamy w termiczną energię. Powoduje to zniszczenie struktur, które są odpowiedzialne za wzrost włosków. Właśnie dzięki temu włoski nie odrastają. Jak zostało już wspomniane sam zabieg nie jest bolesny. Może jednak powodować pewnego rodzaju dyskomfort. Odczuwanie pieczenia, swędzenia czy też szczypania jest mocno indywidualne. Zależy oczywiście od indywidualnej odporności na ból.

Osoby bardzo wrażliwe mogą zastosować maść znieczulającą. Po wykonaniu laserowej depilacji skóra może być zaczerwieniona. Może się także pojawić okołomieszkowy obrzęk. Najczęściej znikają one po kilku godzinach. U osób z mocno wrażliwą skórą mogą się utrzymać przez kilka dni.

Laserowa depilacja jest polecana zarówno kobietom jak i także mężczyznom.

Daj nam ocenę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

33 + = 37