Zabiegi na redukcję rozstępów – najskuteczniejsza metoda na blizny

Rozstępy to wada skóry, polegająca na powstawaniu licznych podłużnych blizn. Wbrew obiegowej opinii nie jest to domena wyłącznie kobiet w ciąży lub osób z otyłością. Rozstępy swoim występowaniem mogą obejmować bardzo różne partie ciała. Usuwanie rozstępów  choć nie jest łatwe, jest możliwe. Każdy doświadczony kosmetolog wie co na rozstępy danego typu będzie najskuteczniejsze. do wyboru jest co najmniej kilka metod i zabiegów.

Jak pozbyć się rozstępów?

Aby przybliżyć metody i urządzenia, które wykorzystuje się w trakcie zabiegów, opiszemy najważniejsze z nich.

Zabiegi na rozstępy

  • Pollogen Legend Surgen – Działanie tego urządzenia polega na podgrzewaniu tkanek za pomocą fali radiowej. Jest to bardzo skuteczny i dający szybkie efekty sposób na rozstępy.
  • Dermapen / Mezopen – To niezwykle urządzenie swoim kształtem przypominające długopis ma dwutorowe i wyjątkowo skuteczne działanie lecznicze. Igiełki,  w które została wyposażona głowica, nakłuwają skórę pobudzając ja do regeneracji a podawany za ich pomocą składnik aktywny powoduje gojenie i zmniejszanie widoczność blizn rozstępowych.
  • Palomar Emerge – usuwanie rozstępów laserem to jedna z najbardziej skutecznych i szybkich metod na redukcję tego uciążliwego estetycznego problemu. Likwidacja rozstępów następuje na skutek silnej stymulacji skóry światłem lasera. Skóra zaczyna się samoistnie regenerować i odbudowywać. Staje się wyraźnie napięta. Wzrasta tez produkcja kolagenu i elastyny.
  • Mezoterapia igłowa – usuwanie rozstępów z zastosowaniem tej metody to już klasyka. Wykwalifikowany kosmetolog lub lekarz dermatolog podaje za pomocą strzykawki środek, którego działanie pobudza skórę do przebudowy i regeneracji. Nakłuwanie blizn powoduje ich wyraźnie zmniejszenie oraz wchłonięcie.

Omówione wyżej zabiegi i metody zaliczają się do najskuteczniejszych i najlepiej sprawdzony zabiegów kosmetycznych. Laser na rozstępy to obecnie standard i sprawdza się w większości nawet najtrudniejszych przypadków. Wszelkiego rodzaju domowe sposoby na rozstępy rzadko dają spodziewane efekty. Jedynym widocznym efektem ich działania najczęściej jest tylko utrwalenie rozstępów co dodatkowo utrudnia ich profesjonalne usunięcie. Zabiegi na rozstępy wykonywane przez specjalistów z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń kosmetycznych to jedyny sprawdzony i pewny sposób na rozwiązanie tego problemu.

Czy i jak przygotowywać się do zabiegów?

Jeśli wciąż zastanawiasz się jak się pozbyć rozstępów, nie czekaj dłużej. Już dziś zarezerwuj termin pierwszej wizyty i rozpocznij swoja drogę do odzyskania pięknej gładkiej skóry. Leczenie skóry z rozstępów to niestety długotrwały proces. W przypadku średniego stopnia zaawansowania blizn, potrzeba od 6 do 10 zabiegów aby efekty były w pełni satysfakcjonujące. Potrzebny jest tez czas. Skóra musi samodzielnie się przebudować, usunąć uszkodzone komórki bliznowate a na ich miejsce stworzyć nowe i zdrowe. Zabiegi, które wykonujemy są mało lub całkowicie bezinwazyjne, nie wymagają żadnego wcześniejszego przygotowania a bezpośrednio poz zabiegu pacjentka może udać się do swoich zwyczajowych zajęć. W celu przygotowania się do zabiegu warto także udać się na konsultację z profesjonalistą, który pomoże nam dobrać najlepszą metodę. Dlatego jeżeli masz rozstępy juz dzisiaj zgłoś się na darmowe konsultacje w Clinica Cosmetologica.

Zabiegi na redukcję rozstępów – najskuteczniejsza metoda na blizny
5 (100%) 35 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

21 + = 23